RaTeRa » 

Prindi

Raamatukogu tutvustus

Tere tulemast!

RaTeRa on tasuta virtuaalne raamatukogu, mis koondab alates aastast 2000 avaldatud Eesti rahvatervishoiu valdkonna materjale. Kõige otsemat teed huvipakkuva publikatsioonini jõudmiseks pakub märksõnaotsing või teemavaldkondade kaupa sirvimine. Vaata valdkondi...

Rahvatervishoid on valdkond, mis ulatub ühel või teisel moel pea kõigi elualadeni. Seetõttu on ka tõenduspõhiste otsuste langetamiseks oluline info paljude asutuste ja organisatsioonide vahel laiali. RaTeRa püüab teha kergemini kättesaadavaks võimalikult palju Eesti rahvatervise edendamise jaoks olulisi publikatsioone.

Raamatukogu virtuaalsetelt riiulitelt võib leida peamiselt Eesti kohta kirjutatud publikatsioone, aga ka Eesti jaoks olulisi rahvusvahelisi materjale. RaTeRa koondab rahvatervise valdkonnas koostatud uuringuid ja analüüse, raporteid ja aruandeid, hindamisdokumente, magistri- ja doktoritöid ning Eesti rahvatervishoiu arengut suunavaid poliitikadokumente, strateegiaid ja arengukavasid. Lisaks teeme kättesaadavaks võimalikult palju rahvatervise valdkonda kirjeldavaid statistikakogumikke ja raamatuid. Kõigi eelnimetatute puhul on raamatukogust kättesaadavad alates aastast 2000 avaldatud publikatsioonid täisteksti kujul. Lähiajal lisandub raamatukogu andmebaasi suur hulk alates aastast 2008 Eesti rahvatervise teemadel rahvusvahelistes ja kodumaistes teadusajakirjades avaldatud artikleid. Teadusartiklite puhul pole raamatukogu andmebaasi lisatud täistekstiga faili, vaid link, mis viib andmebaasi, kust artikkel on tasuta või tasulisena ligipääsetav. Kui publikatsioon ei ole ühestki elektroonilisest andmebaasist ligipääsetav, on raamatukogus olemas bibliokirje, mille abil on võimalik publikatsioon iseseisvalt üles otsida.      

Raamatukogu andmebaasist eraldiseisvates rubriikides, mis asuvad lehekülje vasakus veerus, leiate vastused otsingusüsteemide kasutamisel tekkinud küsimustele, jõuate kerge vaevaga suuremate Eesti tervisestatistikat sisaldavate andmebaasideni ning saate ülevaate Eestis regulaarselt läbiviidavatest tervisevaldkonna küsitlusuuringutest.

Jooksvalt uutest publikatsioonidest teada saamiseks pakume Teile võimalust tellida kvartaalset uudiskirja.