Pealkiri: 

Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) juhised kehalise aktiivsuse, väheliikuva eluviisi ja une kohta alla 5-aastaste laste jaoks

Väljaandja/tellija: WHO Regional Office for Europe
Märksõnad: liikumine, lapsed, liikumisharjumused, uni
Välja antud: 2019
Avaldamise koht: Genf
Tüüp: Uuring/analüüs
Viide: Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) juhised kehalise aktiivsuse, väheliikuva eluviisi ja une kohta alla 5-aastaste laste jaoks. Genf: Maailma Terviseorganisatsioon; 2019.
Failid:
Nimi SuurusFormaat
WHO_Guidelines_Physical_activity_2019.pdf1.43 MBAdobe PDF
Alamvaldkonnad:Füüsiline aktiivsus
Kirjeldus: Nende juhiste peamine sihtrühm on strateegiakujundajad tervise-, haridus- ja/või sotsiaalministeeriumites, kes töötavad nii suure kui ka väikese ja keskmise sissetulekuga riikides, valitsusvälistes organisatsioonides, varase lapsepõlve arenguteenistustes töötavad inimesed, hooldajatele nõustamist ja juhiseid pakkuvad inimesed, nagu kogukonna- ja pereõed ning -arstid, lastearstid või tööterapeudid. Need juhised on mõeldud abistama ametnikke riiklike plaanide arendamisel kehalise aktiivsuse suurendamiseks, väheliikuva aja lühendamiseks ja magades veedetud aja parandamiseks väikelastel juhenddokumentide abil, lapsehoiuteenuste kriitiliste elementide määratlemiseks ning tervishoiu- ja varase lapseea arenguspetsialistide teenistuseelseks koolitamiseks.
Juhiste üldised eesmärgid on pakkuda soovitusi aja kestuse kohta ööpäevas, mida alla 5-aastased väikelapsed peaksid veetma kehaliselt aktiivsetena või tervise ja heaolu tagamiseks magades, samuti maksimaalse soovitatava aja kohta, mida lapsed peaksid veetma ekraanipõhiste väheliikuvate tegevustega või ajapiirangutega.