Pealkiri: 

Suitsetamisest loobumise meetodite eelarvemõju analüüs Eestis: tervisetehnoloogia hindamise raport TTH43

Autorid: Alloja J, Pruks L, Ani Ü, Kiivet R
Väljaandja/tellija: Tartu Ülikool. Peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituut
Märksõnad: suitsetamine, suitsetamisest loobumine, tervisetehnoloogiate hindamine
Välja antud: 2019
Avaldamise koht: Tartu
Tüüp: TTH_raport
Viide: Alloja J, Pruks L-L, Ani Ü, et al. Suitsetamisest loobumise meetodite eelarvemõju analüüs Eestis. Tartu: Tartu Ülikooli peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituut; 2019.
Failid:
Nimi SuurusFormaat
TTH43_Suitsetamisest loobumine.pdf5.26 MBAdobe PDF
TTH43_smoking_cessation_summary.pdf654.46 kBAdobe PDF
Alamvaldkonnad:Tervisetehnoloogiate hindamine
Kirjeldus: Raporti eesmärk on anda ülevaade suitsetamisest loobumisel kasutatavate meetodite (varenikliini, bupropiooni ja nikotiini sisaldavad ravimid ning e-sigaretid) efektiivsuse ja kulutõhususe kohta suitsetamisest loobumisel ning hinnata meetoditele soodustuse rakendamise eelarvemõju Eesti kontekstis.

Raportis antakse esmalt lühiülevaade suitsetamisega kaasnevatest kahjudest, suitsetamisest loobumise mõõtmisest ja vaatluse all olevatest suitsetamisest loobumise meetoditest. Seejärel tehakse ülevaade suitsetamisest ja suitsetamisest loobumisest Eestis ning antakse hinnang uuritavate suitsetamisest loobumise meetodite kasutussagedusele. Sellele järgneb teaduskirjandusel põhinev ülevaade suitsetamisest loobumise meetodite efektiivsuse, ohutuse ja kulutõhususe kohta. Lisaks antakse teaduskirjanduse põhjal ülevaade sellest, kui palju mõjutab loobuda proovijate, ravimi abil loobuda proovijate ja loobunute arvu meetodite osaline või täielik hüvitamine. Tuginedes infole meetodite efektiivsuse, ohutuse ja kulutõhususe kohta, pakutakse välja meetodite võimalikud hüvitamisskeemid ning analüüsitakse nende eelarvemõju Eestis. Raporti lõpus esitatakse järeldused ja soovitused.