Pealkiri: 

GLP-1 retseptori agonisti ja insuliini sisaldavate kombinatsioonravimite kliiniline tõenduspõhisus ja kulutõhusus: tervisetehnoloogia hindamise raport TTH34

Autorid: Juus E, Volke V, Roosimaa M, Lutsar K, Kiivet R
Väljaandja/tellija: Tartu Ülikool. Peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituut
Märksõnad: diabeet, tervisetehnoloogiate hindamine, kulutõhusus, 2. tüüpi diabeet, ravimid
Välja antud: 2017
Avaldamise koht: Tartu
Tüüp: TTH_raport
Viide: Juus E, Volke V, Roosimaa M, et al. GLP-1 retseptori agonisti ja insuliini sisaldavate kombinatsioonravimite kliiniline tõenduspõhisus ja kulutõhusus. Tartu: Tartu Ülikooli peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituut; 2017.
Failid:
Nimi SuurusFormaat
TTH34_kombinatsioonravi.pdf1.6 MBAdobe PDF
TTH34_combined_treatment_summary.pdf149.84 kBAdobe PDF
Alamvaldkonnad:Tervisetehnoloogiate hindamine
Kirjeldus: Raporti eesmärk on hinnata teaduskirjanduse ja Eesti andmete alusel GLP-1 retseptori agoniste ja insuliini sisaldavate kombinatsioonravimite kulutõhusust ja kliinilist efektiivsust diabeedi tüsistuste ärahoidmisel.
GLP-1 retseptori agonistid ja pikatoimelised insuliinid on eraldi ravimitena Eestis soodusravimite nimekirjas, mistõttu on olnud võimalik diabeedi ravis kasutada ka nende kahe ravimi eraldi manustamist.
Kombinatsioonravimite kulutõhususe modelleerimine Eesti andmetega näitas, et võrreldes basaalboolusinsuliinraviga ei ole kombinatsioonravimite IDegLira ja IGlarLixi kasutamise korral olulist erinevust võidetud eluaastates, kvaliteetselt elatud eluaastates ega kogukuludes (diabeedi ja tüsistuste ravikulud).