Pealkiri: 

Väikelaste tuberkuloosivastase vaktsineerimise efektiivsus ja kulud Eestis: tervisetehnoloogia hindamise raport TTH25

Autorid: Reile R, Võrno T, Närska M, Pehme L
Väljaandja/tellija: Tartu Ülikool. Peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituut
Märksõnad: tuberkuloos, vaktsiinid, vaktsineerimine, tervishoiukorraldus, lapsed
Välja antud: 2016
Avaldamise koht: Tartu
Tüüp: TTH_raport
Viide: Reile R, Võrno T, Närska M, et al. Väikelaste tuberkuloosivastase vaktsineerimise efektiivsus ja kulud Eestis. Tartu: Tartu Ülikooli peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituut; 2016.
Failid:
Nimi SuurusFormaat
TTH25_BCG.pdf1.94 MBAdobe PDF
TTH25_BCG_summary.pdf726.89 kBAdobe PDF
Alamvaldkonnad:Tervisetehnoloogiate hindamine
Kirjeldus: Väikelaste tuberkuloosivastaseks vaktsineerimiseks kasutatakse BCG vaktsiini, mis kuulub sarnaselt paljude teiste riikidega ka Eestis riiklikku immuniseerimiskavasse. Arvestades BCG vaktsiini mõõdukat ning paikmeti varieeruvat efektiivsust, kaitsva toime ajalist piiratust ning haiguskoormuse jaotumist riskirühmadesse täiskasvanute seas, võib eeldada, et väikelaste vaktsineerimise mõju on tuberkuloosi üldisele haiguskoormusele Eestis piiratud. Madala esmashaigestumusega Lääne-Euroopas ja Skandinaavias üldist BCGga vaktsineerimist reeglina enam ei rakendata. Seega on asjakohane analüüsida võimalusi senise väikelaste vaktsineerimise praktika muutmiseks ning muudatuste võimalikku mõju teiste tuberkuloositõrje meetmete kontekstis.
Raporti eesmärk on hinnata väikelaste universaalse tuberkuloosivastase vaktsineerimise vajalikkust Eestis ning võimaliku vaktsineerimisstrateegia muutusega kaasnevaid tervisemõjusid ning tervishoiukulusid.