Pealkiri: 

Eesti kooliõpilaste tervisekäitumise uuring 2013/2014. õppeaasta: tabelid: HBSC Eesti

Autorid: Aasvee K, Rahno J
Väljaandja/tellija: Tervise Arengu Instituut
Märksõnad: tervisekäitumine, õpilased, Eesti, uuringud
Välja antud: 2015
Avaldamise koht: Tallinn
Tüüp: Raport
Failid:
Nimi SuurusFormaat
TAI_HBSC_2015_tabelid.pdf1.66 MBAdobe PDF
Alamvaldkonnad:Rahvastiku tervise ajatrendid
Kirjeldus: Järjekordne Kooliõpilaste Tervisekäitumise Uuring (Health Behaviour in School-aged Children study; HBSC study) Eestis toimus 2014. aasta veebruarist aprillini. See WHO egiidi all läbiviidav rahvusvaheline uuring, mis toimub igal neljandal õppeaastal enamikus Euroopa riikides ja Põhja-Ameerikas, algas 1983/1984 õppeaastal, kui osales viis riiki. Tänaseks kuulub HBSC võrgustikku 44 riiki/regiooni. Eestis tehti esimene HBSC uuring 1993/1994 õppeaastal ja käsitletav uuring oli kuues.
HBSC uuringu koordinatsioonikeskus asub alates 1995. aastast Ühendatud
Kuningriikides Šotimaal, 1995.-2013. aastani Edingburgh'i Ülikooli ja praegu St Andrews'i Ülikooli juures, uuringu rahvusvaheline koordinaator on olnud professor Canace Currie. Informatsiooni uuringu ajaloost ja tulemustest leiab kodulehelt www.hbsc.org.
Uurimuse eesmärgiks on koguda perioodiliselt üleriigilist teavet põhikooli õpilaste tervisekäitumise, tervisliku seisundi ja heaolu kohta. Kuulumine rahvusvahelisse uurijate võrgustikku annab võimaluse saadud tulemusi võrrelda teiste riikidega. Andmete analüüs võimaldab jälgida tervise/tervisekäitumise trende ja nende põhjuseid ning suunata tervisedenduslikku poliitikat.