Pealkiri: 

Kampaania "5+ puu-ja köögivilja päevas" tulemuslikkuse analüüs

Autorid: Liiv K
Väljaandja/tellija: Tervise Arengu Instituut
Märksõnad: toitumine, koolid, lapsed, südame-veresoonkonna haigused, ennetamine, meedia, õpilased, tervisedendus
Välja antud: 2005
Avaldamise koht: Tallinn
Tüüp: Uuring/analüüs
Failid:
Nimi SuurusFormaat
Liiv2005.pdf57.27 kBAdobe PDF
Alamvaldkonnad:Toitumine
Mittenakkushaigused
Tervisepoliitika rakendamine ja hindamine
Kirjeldus: Südame- ja veresoonkonna haiguste riikliku strateegia 2005a. tegevuste raames toimus aprilli ja mai jooksul 100 üldhariduskoolis üle eesti kampaania "5+ puu- ja juurvilja päevas". Kampaania eesmärgiks oli: tõsta laste teadlikkust tervislikust toitumisest ja puu- ning köögiviljade söömise kasulikkusest; anda ülevaade valitud puu-ja köögiviljade kasulikest omadustest ning kinnitada seda vahetult sihtrühmale suunatud üritusega - esinemisega koolis või klassides.
Kampaania otseseks sihtrühmaks oli valitud 10 kuni 13-aastased õpilased (4.-6 klass), kellele toimusid 10-15 minutised loengud- esinemised klassis või aulas. Kuna koolisööklates olid üleval visuaalsed teabematerjalid jõudis sõnum kõigi antud kooli õpilaste ja õpetajateni. Kampaaniat toetavana olid teemakohased postrid väljas 40 kaupluses ning lastevanematele olid suunatud kampaania toimumisest teavitavad artiklid päeva- ning maakonnalehtedes ja tele- ning raadiouudised.
Hindamaks kampaania märgatavust ja sõnumist arusaamist ning selgitada, kas on toimunud baasteadlikkuse muutus viidi kampaanias osalevates koolides läbi eel-ja järelküsitlus, mille tulemused on esitatud käesolevas raportis. Küsimustik sisaldas järgmisi teemasid: kampaania märgatavus, teadlikkus puu-ja köögiviljade tarbimise kasulikkusest ning soovitatavatest päevakogustest, puu-ja köögiviljade tarbimine ning kättesaadavus.