Pealkiri: 

Astmahaigete laste ja nende vanemate hinnangud astmaalastele teadmistele ja infoallikatele

Autorid: Vijar K
Väljaandja/tellija: Tartu Ülikool: Tervishoiu instituut
Märksõnad: kroonilised haigused, lapsed, lapsevanemad, ravi, ennetamine, hinnangud, riskitegurid, perearstid, eriarstid, ravimid, diagnostika
Välja antud: 2005
Tüüp: Magistritöö
Failid:
Nimi SuurusFormaat
Vijar2005.pdf548.21 kBAdobe PDF
Alamvaldkonnad:Mittenakkushaigused
Terviseteenuste korraldus, kättesaadavus ja kvaliteet
Kirjeldus: Töö eesmärk oli kirjeldada TÜK Lastekliiniku Allergiahaiguste keskust külastanud 7-14 aastaste astmahaigete laste ja nende vanemate hinnanguid teadmistele lapse astmast ning lapsevanemate hinnanguid astmaalaste infoallikate olulisuse kohta teadlikkuse suurendamisel.
Käesoleva uurimistöö teema tulenes vajadusest kirjeldada praegu kasutatavaid astmaalaseid infoallikaid, nende otstarbekust ja kvaliteeti lapsevanema hinnangu alusel, kuidas hindavad lapsevanemad ise oma teadmisi astmast ning milliseid probleeme esineb info saamisel. Lapsevanemate ja laste teadmiste hinnanguid astmast pole autorile teadaolevatel andmetel Eestis varem uuritud. Kuid on teada, et patsiendi ja tema vanemate mitmekülgne informeerimine aitab ära hoida enamuse astma ägenemistest. Teadlik käitumine soodustab kontrolli astma üle, hoiab päevad ja ööd sümptomite vabad ning lapsed saavad olla füüsiliselt aktiivsed.